Samo zdrowie Wiadomości Branżowe

Dzień Babci i Dziadka – podziękuj za smak dzieciństwa

To oni bawili się z nami, czytali książki, opiekowali się, gdy rodzice musieli iść do pracy. To oni przytulali, gdy wracaliśmy z podwórka z potłuczonymi kolanami. Wreszcie to oni potajemnie częstowali nas przysmakami, gdy mama

To oni bawili się z nami, czytali książki, opiekowali się, gdy rodzice musieli iść do pracy. To oni przytulali, gdy wracaliśmy z podwórka z potłuczonymi kolanami. Wreszcie to oni potajemnie częstowali nas przysmakami, gdy mama mówiła: „Koniec ze słodyczami!”. Dziadkowie. Teraz możemy im się odwdzięczyć za niezapomniany smak dzieciństwa, zapraszając z okazji Dnia Babci i Dziadka na wyjątkowy obiad.

Babciny rosół na początek

Tak, zupy przyrządzane przez babcię to były dopiero zupy! Prawdziwe, koniecznie na mięsie. Jednak to nieprawda, że te przez nas ugotowane nie są w stanie im dorównać. Podajmy dziadkom na tę specjalną okazję domowy rosół, który rozgrzeje ich w ten styczniowy dzień, i pokażmy, że odziedziczyliśmy po nich umiejętność gotowania. Oczywiście niezbędne mięso – najlepiej kurczak, warzywa: marchewka, pietruszka, por, seler, cebula oraz przyprawy: ziele angielskie i liść laurowy. Ponadto Bulionetka Domowa Drobiowa Knorr, która pomoże nam uzyskać tak trudno osiągalny smak prawdziwego rosołu. Aby było naprawdę domowo, zróbcie także samodzielnie makaron. Pełny przepis na domowy bulion znajdziecie na www.przepisy.pl/przepis/rosol-z-kurczaka-z-makaronem.

Tradycyjny schab na drugie

Jak na pierwsze danie rosół, to na drugie schab, aby tradycji stało się zadość! Najlepiej z suszonymi śliwkami. Brzmi groĹşnie? Wręcz przeciwnie – to bardzo proste! Będziemy potrzebować schabu bez kości, majeranku, suszonych śliwek, a wyśmienity smak nada posiłkowi Fix Knorr Soczysty Schab w sosie winnym. Na koniec ziemniaki lub kasza i danie gotowe! Szczegóły przepisu znajdziecie na www.przepisy.pl/przepis/tradycyjny-schab-ze-sliwka. Babcia powróci myślami do dawnych czasów, kiedy to ty się zachwycałeś jej obiadami! Wyśmienita kawa i ciasto dopełnią całości.

Jeśli jednak chcecie swoich dziadków zaskoczyć i zamiast tradycyjnego podać bardzo oryginalny wykwintny obiad, pomysłów dostarczą wam www.przepisy.pl.

READ  Lep świąteczne uszka wirtualnie - pomagaj realnie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy