Energia na cały dzień

Wstajemy rano i już czujemy się niewyspani. W drodze do pracy towarzyszy nam ziewanie, a oczy same się zamykają. Pierwszy kubek kawy stawia nas na nogi, jednak nie na długo. Pijemy więc następny i następny… a energii zamiast przybywać, ciągle ubywa.

Nic na to nie poradzimy: żyjemy szybko. Nie chcemy ,,marnować czasu” na spokojne i zdrowe śniadania, których często nie jemy wcale. Gdy poczujemy się naprawdę głodni, sięgamy po szybkie przekąski, które tylko pozornie zaspokajają apetyt – to tylko puste kalorie, które odkładają się w coraz większych fałdkach tłuszczu. Kawa, wypłukując magnez z naszego organizmu, powoduje częste skurcze kończyn oraz przyczynia się do rozdrażnienia, stresu, a nawet depresji. Odpowiednia suplementacja magnezu mogłaby skutecznie przeciwdziałać przemęczeniu i nerwicom, jednak w codziennym ferworze obowiązków zapominamy o zażywaniu jakichkolwiek tabletek. Najlepszym rozwiązaniem jest więc dostarczanie organizmowi magnezu w naturalnej, łatwo przyswajalnej formie, najlepiej smacznej i pożywnej. I tutaj z pomocą przychodzą nam różne przekąski zbożowe, które w swoim składzie zawierają głównie owies, bogate źródło witaminy B1, żelaza oraz magnezu. Za przykład posłużyć mogą przekąski Elovena, produkowane z najwyższej jakości skandynawskich zbóż, zawierających duże ilości błonnika, wysokiej jakości białka oraz tłuszcze roślinne. To lekki i odżywczy posiłek lub przekąska, na długo i skutecznie zaspokajający głód dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu, który dodatkowo utrzymuje poziom cukru na stałym, właściwym poziomie. Ciasteczka Elovena mogą stanowić zarówno drugie śniadanie, podwieczorek, jak i lekką kolację. Są lekkostrawne, dlatego mogą być polecane również dla osób z nadwagą i dbających o linię. Ich poręczne, małe opakowania są doskonałe do szkoły, pracy lub na trening, pozwalając w każdej chwili uzupełnić braki w energii. A dzięki trzem rodzajom przekąsek: z owocami, z cynamonem i z borówkami możemy posilić się z przyjemnością, delektując się ich wybornym smakiem.

Przekąski Elovena uzyskały rekomendację Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Z. Religi w Zabrzu i wchodzą w skład projektu profilaktyki zdrowotnej Siła Serca realizowanego przez Grupę Gospodarczą Fundacji. Oznacza to, że misja firmy Raisio, dystrybutora przekąsek Elovena współgra z założeniami Fundacji, która propaguje ideę prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Decydując się na zakup produktów oznaczonych logiem Siła Serca, powinniśmy wiedzieć, że nie tylko dbamy o własne zdrowie ale także wspieramy budowę systemu wspomagania serca dla dzieci realizowaną przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, gdyż część dochodu ze sprzedaży tych produktów przeznaczana jest właśnie na ten cel. Więcej informacji na www.silaseca.pl

Tags , , , , , , ,

Related posts

Top