Wiadomości Branżowe

Kumulacja Dobrej Woli w Gdańsku

Pracownicy Totalizatora Sportowego i kolektorzy LOTTO z Oddziału w Gdańsku przeprowadzili akcję wolontariacką „Uśmiech przez łzy”. Projekt skierowany był do podopiecznych „Funduszu Dzieci Osieroconych”, który działa przy hospicjum pod wezwaniem Ojca Pio w Pucku.Utrata bliskiej osoby to bolesne przeżycie, szczególnie dla najmłodszych. Z tego powodu wolontariusze LOTTO wsparli

Pracownicy Totalizatora Sportowego i kolektorzy LOTTO z Oddziału w Gdańsku przeprowadzili akcję wolontariacką “Uśmiech przez łzy”. Projekt skierowany był do podopiecznych “Funduszu Dzieci Osieroconych”, który działa przy hospicjum pod wezwaniem Ojca Pio w Pucku.

Utrata bliskiej osoby to bolesne przeżycie, szczególnie dla najmłodszych. Z tego powodu wolontariusze LOTTO wsparli wychowanków “Funduszu Dzieci Osieroconych”. Na co dzień młodzież i dzieci są pod stałą opieką psychologów i terapeutów, którzy zgodnie podkreślają, że każda wymagająca zaangażowania inicjatywa jest bardzo ważna. Dlatego w trakcie wspólnie spędzonego dnia wolontariusze zorganizowali wycieczkę do oliwskiego ZOO. Wszyscy świetnie się bawili podziwiając egzotyczne zwierzęta. Zwiedzającym najwięcej radości i śmiechu przyniosła wizyta w małpiarni. Dodatkowo dzieci zostały obdarowane wymarzonymi prezentami, takimi jak deskorolki, plecaki szkolne, hulajnogi czy gry planszowe. Celem przedsięwzięcia było zorganizowanie czasu w taki sposób, by najmłodsi choć na jeden dzień mogli zapomnieć, o problemie z którym codziennie dzielnie sobie radzą.

Pani Kornelia Supińska, wolontariuszka LOTTO i pomysłodawczyni projektu, podsumowała akcję: Fundusz Dzieci Osieroconych obejmuje opieką dzieci, które są w najtrudniejszym momencie swojego życia. Utrata ukochanego rodzica to ogromna trauma. Nawet my dorośli mamy problem z tym, by poradzić sobie po odejściu bliskiej osoby. Dlatego cieszę się, że mogliśmy wesprzeć podopiecznych Funduszu. Patrząc przez cały dzień na ich uśmiechnięte twarze utwierdziłam się w przekonaniu, że nasza inicjatywa była potrzebna.

Akcję sfinansowała Fundacja LOTTO Milion Marzeń, która prowadzi program wolontariatu pracowniczego Kumulacja Dobrej Woli. Od początku istnienia programu do maja 2013 r. w akcje społeczne na rzecz lokalnych środowisk zaangażowało się prawie 400 pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców sieci własnej LOTTO z całej Polski. Swoją pomocą objęli już ponad 2600 osób na terenie całego kraju.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, podsumowującego poprzednią edycję programu wolontariatu pracowniczego w Totalizatorze Sportowym:
http://youtu.be/XOA0Ip7Jz5Y
oraz na fan page Fundacji: www.facebook.com/FundacjaLOTTO

READ  "Białe złoto" na talerzu, czyli na szparagi czas!

Ĺšródło inni Klienci. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy