Len jest zdrowy i antyrakowy

Len zwyczajny jest uprawiany od ponad 7000 lat głównie dla trwałego włókna. Jednak poznano także jego właściwości lecznicze – chodzi o siemię lniane i olej lniany.

Len zawiera duże ilości śluzu, kwasy tłuszczowe z grupy omega-3 ( podobnie jak w olejach rybnych), sole mineralne (magnez, żelazo, kobalt, miedź i cynk), enzymy, fitoestrogeny i pożyteczną dla organizmu lecytynę.

len-300.jpg

Siemię lniane jest bardzo dobrym, naturalnym lekiem domowym, który jest stosowany do osłaniania przewodu pokarmowego, zalecany zwłaszcza w stanach zapalnych, nieżytach żołądka, nadkwaśności, biegunce, niestrawności, owrzodzeniach żołądka i dwunastnicy.
Len wpływa korzystnie na trawienie i zapobiega obstrukcji. Można stosować go także w przewlekłych zaparciach.
Badania potwierdziły skuteczność lnu pod względem działania przeciw zaparciom. Jednak to nie wszystko. Najnowsze badania także pokazały, że jego stosowanie przeciwdziała nowotworom, infekcjom bakteryjnym i wirusowym oraz grzybicom. Wszystko to dzięki substancjami, które zawiera, zwane lignanami.

hastagi na stronie:

#len właściwości lecznicze #len właściwości #len zastosowanie #len zdrowie #len zwyczajny #co to jest len #len zastosowanie lecznicze #len i jego właściwości #len wlasciwosci lecznicze #właściwości lecznicze lnu

Authors
Tags , , , , , ,

Related posts

Top