Żywność

Moda na zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularna

INFORMACJA PRASOWA Warszawa, marzec 2013 r. Zadbaj o siebie. Jedz morele! Moda na zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularna. Zwracamy większą uwagę na to

INFORMACJA PRASOWA
Warszawa, marzec 2013 r.

Zadbaj o siebie. Jedz morele!
Moda na zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularna. Zwracamy większą uwagę na to co jemy, jakie produkty kupujemy. Sprawdzamy kaloryczność, sposób przetwarzania jedzenia. Dbamy o to co jemy a niezdrowe przekąski staramy się zamieniać na te bardziej wartościowe.
Jednak zdrowe odżywianie to nie wszystko. Siedząca praca, długie godziny spędzane przy biurku przed komputerem i niewiele ruchu na świeżym powietrzu nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Dlatego powinniśmy pamiętać, że odpowiednia dieta przyniesie jeszcze większe korzyści dla naszego organizmu jeśli połączymy ją ze sportem lub aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Jazda na rowerze, basen czy długie spacery z pewnością poprawią nie tylko nasze samopoczucie ale także nasza kondycję.

Aby nasze menu było zdrowe a jego zmiana nie wymagała rewolucji możemy wprowadzić do codziennego menu kilka produktów, które będą miały zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Warzywa i owoce, także te suszone to elementy, które powinny znaleĹşć się w naszym jadłospisie. Jako przekąskę wybierajmy raczej orzechy czy suszone owoce niż czekoladowe batoniki lub słodkie bułeczki. Orzechy, słodkie rodzynki, morele czy suszona żurawina są znakomitą, sycącą przekąską pełną dobroczynnych składników.

Warto zwrócić uwagę na suszone morele (np. Bakalland). Mają w sobie bardzo dużo wartości odżywczych, zawierają dużo błonnika, żelaza, potasu, a także witaminy A, E i C. Podkreślić należy fakt, że suszone morele zachowują wszystkie swoje wartościowe składniki, a po wysuszeniu składają się w ponad 85% z wody. Dlatego są tak bogate w cenne pierwiastki, witaminy i błonnik. Dzięki tym składnikom mają właściwości lecznicze. Zapobiegają chorobom układu krążenia, obniżają ciśnienie krwi, a także poprawiają kondycję naszych oczu.

Nie wszyscy wiedzą, że wystarczy zjeść 3 morele w ciągu dnia, aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość beta-karotenu, który jest doskonałym przeciwutleniaczem. Co ważne chroni nas przed działaniem wolnych rodników, które odpowiadają m.in. za proces starzenia. Dzięki niemu nasza cera promienieje i długo zachowuje młody wygląd. A która z nas, nie chciałaby mieć zawsze pięknej, świetlistej i jędrnej skóry?
Morele możemy jeść na kilka różnych sposobów. Świeże idealnie nadają się do sałatek owocowych a także jako podstawa dżemów i konfitur. Suszone morele możemy jeść same jako przekąskę w ciągu dnia, ale także mogą być dodatkiem do dań mięsnych i ciast.

READ  Trzy przekąski dla miłośników pizzy

Więcej informacji: www.bakalland.pl

BAKALLAND S.A. to lider rynku bakalii w Polsce i zarazem jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w kategorii (88% świadomości marki w grupie kobiet 25-54 lata). Spółka rozpoczęła działalność w 1991 roku (od 2006 roku akcje spółki notowane są na GPW), poprzez akwizycje i rozwój organiczny zbudowała silną Grupę Kapitałową, która stała się wiodącym graczem
w Europie Środkowo-Wschodniej w zakresie sprzedaży bakalii. Celem Grupy jest konsekwentny rozwój organiczny, poszerzenie portfela asortymentu o nowe linie produktowe oraz umacnianie pozycji marek BAKALLAND i Orico.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy