Napar z rumianku

Rumianek jest zwykłem chwastem polnym, jednak ma szczególne właściwości. Może działać kojąco, przeciwzapalne, przeciwskurczowo i odkażająco. Cennym składnikiem zawartym w nim jest olejek eteryczny – azulen.

Napar z rumianku może być stosowany wewnętrznie, ponieważ łagodzi zaburzenia żołądkowe i jest stosowany w niestrawności, uchyłkowatości i zapaleniu jelit , ma działanie rozkurczające, odpręża.

rumianek-300.jpg

Można stosować go także zewnętrznie, na skórę, błonę śluzową jamy ustnej i oczy w przypadku wysypek, owrzodzeń i stanów zapalnych. Nawet małym dzieciom zaleca się przemywanie oczu właśnie rumiankiem, ponieważ jest on bardzo łagodny i ma zarazem działanie odkażające.

Badania wykazały, że rumianek pomaga w stanach lękowych. Przeciwdziała bezsenności a także łagodzi oparzenia. Kobiety mogą stosować rumianek także przy dolegliwościach miesiączkowych.

hastagi na stronie:

#napar z rumianku #rumianek napar #napary z rumianku #rumianek z cytryną #rumianek z cytryną na odchudzanie #rumianek #rumianek i cytryna #rumianek na odchudzanie #Napar rumianku #napar z rumianka

Authors
Tags , , , ,

Related posts

One Comment;

  1. blues said:

    jeśli chodzi o napar, to trzeba uważać, żeby nie przesadzić (np. poparzenie dróg oddechowych). Dosyć wysusza skurę twarzy.

Comments are closed.

Top