Samo zdrowie Zdrowa żywność

Orzechy a zdrowy umysł

Aby zachować zdrowy umysł jak najdłużej, i aby być zdrowym przez cały czas, powinniśmy jeść różne produkty. Zróżnicowana dieta może zapewnić nam zdrowie, pod warunkiem,

Aby zachować zdrowy umysł jak najdłużej, i aby być zdrowym przez cały czas, powinniśmy jeść różne produkty. Zróżnicowana dieta może zapewnić nam zdrowie, pod warunkiem, że nie jemy czegoś, na co jesteśmy uczuleni. Dla naszego mózgu ważne są różnorakie składniki. Bardzo wile pozytywnych i ważnych dla naszego zdrowia zawierają ryby. O orzechach także mówi się, że działają dobrze na mózg.

Czasami słyszy się: jedz orzechy, będziesz zdrowy. Orzechy zawierają oleje, które mają bardzo dobre właściwości. Np. trzydzieści gramów orzeszków pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wiele składników. Mogą być różne: ziemne, laskowe, włoskie, pistacjowe – tyle gram powoduje, że dostarczamy organizmowi nienasycone kwasy tłuszczowe, które są niezbędne dla organizmu.

W orzechach jest dużo witaminy E, a także magnezu. Porcja 30 gramowa może dostarczyć nam ok. 190 kcal. W orzechach nawet średnio o 8 do 10 razy więcej cennych dla zdrowia nienasyconych kwasów tłuszczowych, niż tych złych, nasyconych kwasów tłuszczowych.

Struktura tłuszczy zawartych w orzechach jest bardzo pożyteczna. Mogą one zmniejszyć stężenie złego cholesterolu nawet o więcej niż 20 %. jedzenie orzechów jest dobre dla serca człowieka. Przez to, że zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe, obniżają poziom ciśnienia tętniczego krwi i poziom trójglicerydów. Kiedy się je orzechy, ma się dodatkowa ochronę. Działają one bowiem przeciwzakrzepowo, przeciwzapalnie i zapobiegają zaburzeniom rytmu serca. Najwięcej dobrego kwasu alfalinolenowego zawierają orzechy włoskie.

Duża zawartość witaminy E powoduje, że orzechów używa się w terapii przeciw miażdżycy i przeciw nowotworom. Orzechy chronią też przed podwyższeniem poziomu homocysteiny. Jest to aminokwas odpowiedzialny za rozwój miażdżycy.

hastagi na stronie:

#orzechy laskowe właściwości

READ  Humana przez Internet wygodnie i szybko

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy