Rumianek a zdrowie

Rumianek już od wieków jest stosowany jako środek leczniczy, bardzo dobry, bo naturalny i dostępny w dowolnych ilościach. Rumianek jest rewelacyjny nie tylko dla dorosłych, ale także dla małych dzieci i niemowląt.

Roślina ta ma dobry wpływ na mięśnie – umożliwia ich rozluźnienie. Dlatego też, rumianek, zaleca się zwłaszcza osobom cierpiącym na kłopoty z układem pokarmowym, różne zaburzenia układu pokarmowego. Herbatkę z rumianku podaje się niemowlakom, kiedy płaczą i kiedy widać, że boli je brzuch. Herbatka z rumianku łagodzi kolkę u niemowląt, uśmierza ból brzucha.

Rumianek, przez to, że reguluje pracę jelit, pomaga w leczeniu rozwolnienia a także zatwardzenia. Jest bezpieczny, ponieważ jest naturalnym środkiem, który stosowany jest od wieków przez ludzi, którzy mają problemy z układem trawiennym, bólami żołądkowymi, także tymi związanymi z napięciem i stresem.

Olejki zawarte w rumianku są pomocne w zapobieganiu wrzodów, przyspieszają proces gojenia się wrzodów które już istnieją. Rumianek można stosować zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie, właśnie jako herbatka rumiankowa. Rumianek ma właściwości antyseptyczne, działa przeciwko bakteriom, jest dobrym środkiem na pleśniawki – Candida albicans.

Rumianek jest naturalnym, domowym środkiem na zapalenie żołądka, wrzody, żylaki na nogach. Używa się go także na oparzenia. Herbatka rumiankowa może być bardzo pomocna w obniżeniu gorączki. Warto ją pić w czasie przeziębienia, bólu gardła, kaszlu, w czasie grypy.

Zioła te również są dobre dla kobiet rodzących dzieci – herbata rumiankowa może być zastosowana w czasie porodu. Kobieta może ją pić po to, aby zmniejszyć bóle skurczowe macicy.

Kolejna sprawa, związana ze skutecznością rumianku, to choroby oczu. Warto je przemywać rumiankiem, herbatką z rumianku. Nawet niemowlakom przemywa się oczy herbatką z rumianku. Stosowanie rumianku jest również polecane przy chorobach skórnych, np. egzema i grzybica.

Innym sposobem użycia rumianku są inhalacje parowe. Pomagają łagodzić astmę czy gorączkę sienną, zapalenie zatok. Napar z rumianku warto stosować też przy zwykłym katarze.

Rumianek może być też dodawany do kremów. Nasiadówki z rumianku łagodzą hemoroidy i zapalenia pęcherza moczowego.

Może być stosowany jako ogólny środek przeciwbólowy, na bóle głowy, migreny, bóle zęba, bóle reumatyczne, bóle ucha, bóle mięśni podczas grypy, nerwobóle.
mks

hastagi na stronie:

#gulasz po węgiersku magdy gessler #sałatka śledziowa po węgiersku #gulasz wołowy magdy gessler #gulasz magdy gessler #przepisy magdy gessler gulasz #gulasz po węgiersku magdy gessler przepis #gulasz wegierski magdy gessler #rumianek dla niemowląt od kiedy #gulasz węgierski przepis magdy gessler #gulasz węgierski magdy gessler przepis

Tags , , , , , , , , , , ,

Related posts

Top