Ważne śniadanie

Aby prawidłowo się odżywiać, pamiętaj, aby jeść w regularnych porach. Nawet, jeżeli odchudzasz się i nie jesz kolacji, zawsze jedź pożywne śniadanie. Bardzo potrzebna jest energia na początek dnia. Rano potrzebujesz najwięcej siły, ponadto, nie możesz działać z pustym żołądkiem.

Najlepiej, aby śniadanie składało się z czegoś zdrowego. Zamiast jeść w pośpiechu batonika w czekoladzie, wstać przynajmniej pięć minut wcześniej i aby zdążyć zjeść. Na pewno nikt nie lubi jeść w pośpiechu i stresie, więc jeśli już naprawdę niczego nie zdążysz przełknąć, zabierz ze sobą do pracy to, co przygotujesz. Możesz nawet wieczorem dnia poprzedniego przygotowywać sobie śniadania na kolejny dzień.

breakfast.jpg

Możesz np. zjeść bułeczkę pełnoziarnistą z jajkiem, do tego kawałek żółtego sera, pomidor i plasterek szynki. Dodatkowo szklanka mleka czy kawa zbożowa, oczywiście też na mleku.
Na drugie śniadanie możesz zjeść jakiś owoc, jogurt czy płatki z mlekiem. Pamiętaj, że śniadanie powinno być najlepszym posiłkiem pod względem wartości odżywczych.

hastagi na stronie:

#pożywne śniadanie #zdrowe śniadanie jadłospis

Tags , , , , , ,

Related posts

Top