Gotowe produkty Potrawy

Zakręcony piknik już za nami!

W piątek, 27.05. odbyła się jedyna w swoim rodzaju impreza – Zakręcony Piknik Rodzinny. Zorganizowali ją wolontariusze, chcąc w ten sposób podsumować dotychczasową akcję “Nakrętka”,

W piątek, 27.05. odbyła się jedyna w swoim rodzaju impreza – Zakręcony Piknik Rodzinny. Zorganizowali ją wolontariusze, chcąc w ten sposób podsumować dotychczasową akcję “Nakrętka”, prowadzoną od ponad półtora roku przez fundację “Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”.

Pomimo deszczu, na stadionie przy ul. Lotniczej zebrała się pokaĹşna liczba młodszych i starszych przyjaciół fundacji, którzy od kilkunastu miesięcy z godnym podziwu uporem zbierali plastikowe nakrętki. Dzięki ich wytrwałości do przetworzenia dostarczono ponad 60 ton nakrętek o wartości przekraczającej 50 000 zł. Pieniądze trafiły na fundusz budowy nowej kliniki onkologicznej dla dzieci.

Nie byłoby tego sukcesu gdyby nie ludzie dobrej woli, którzy zupełnie bezinteresownie wspierali naszą inicjatywę. – przyznaje pani Agnieszka Aleksandrowicz, prezes fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z chorobą nowotworową”. Byli to przede wszystkim ci wszyscy, którzy zamiast wyrzucać plastikowe drobiazgi, zbierali je i zarażali tym pomysłem innych. Nie można nie wspomnieć też o panu Henryku Dunaju, który udostępnił na targowisku miejsce dla składowania nakrętek, panu Tomaszowi Podlodowskiemu z firmy Ekopoldex, który te nakrętki przetwarzał no i oczywiście pani Jadzi Fidorskiej, która jest pomysłodawcą całego wydarzenia.

Prowadzącym piknik był legendarny wrocławski wodzirej, pan Wojciech Mach, który wciągnął w wir zabawy zarówno młodszych, jak i starszych przyjaciół fundacji. Po serdecznych podziękowaniach wszystkim zasłużonym dla akcji, rozdaniu okolicznościowych dyplomów oraz upominków, przyszedł czas na losowanie nagród. Główną z nich był laptop, ufundowany przez pana Podlodowskiego. Pozostałe to wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej w Myśliborzu ufundowana przez Dolnośląski Zespół Parków Krajobrazowych oraz liczne pomoce dydaktyczne i naukowe oraz albumy.
Po nagrodzeniu laureatów, rozpoczęły się występy aktorskie, taneczne i wokalne, które umiliły zebranym kolejne godziny pikniku
Jednak akcja “NAKRĘTKA” to nie ostatnie słowo fundacji. Już niedługo, bo 4 czerwca, zorganizowane zostaną kolejne ,,Onkoigrzyska Dzieci Młodzieży”, które już od czterech lat dają możliwość sprawdzenia się młodych sportowców, także tych obciążonych chorobami nowotworowymi, w licznych konkurencjach sportowych. Na 19.06. natomiast szykowana jest wielka impreza pt. ,,Wrocław śpiewa dzieciom”, która odbędzie się w ramach obchodów Dni Wrocławia.
Wszystko po to, aby mali podopieczni Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM mogły liczyć na godne warunki leczenia w nowej klinice, która ma stanąć na terenie Parku Medycznego.

READ  Bloguj i gotuj z TEEKANNE, czyli aromatyczny konkurs na Facebooku

Więcej na: www.naratunek.org

http://www.pressoffice.pl/zdrowie,t1156569107?more=2073795853

hastagi na stronie:

#pieczeń rzymska adama gesslera #pieczen rzymska adama gesslera

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy