Samo zdrowie Wiadomości Branżowe

Kulinarny prezent na Dzień Matki

Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie, choć często w bardzo odmienny sposób -  w Australii i Kanadzie na znak szacunku do matek przypina się do ubrania kwiaty, a w Tajlandii dziękuje za ich opiekę, klękając przed nimi. Jednak

Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie, choć często w bardzo odmienny sposób –  w Australii i Kanadzie na znak szacunku do matek przypina się do ubrania kwiaty, a w Tajlandii dziękuje za ich opiekę, klękając przed nimi. Jednak najczęściej w tym dniu dzieci we wszystkich państwach i kulturach obdarowują matki kwiatami i dla nich… gotują!

 

Francuskie dzieci bardzo często zamiast kwiatów kupują swoim mamom sery oraz czekoladki, i, co najważniejsze, wyręczają je tego dnia w gotowaniu rodzinnego obiadu. Podobnie w Indiach dzieci przejmują wówczas kontrolę w kuchni i samodzielnie przygotowują posiłki. Swoją pomoc w tym zakresie ofiarowują mamom również australijskie i kanadyjskie dzieci. Te ostatnie pieką głównie ciasta i ciasteczka według specjalnie na ten dzień przeznaczonych przepisów. Także mamy w Wielkiej Brytanii i Irlandii otrzymują w prezencie na Dzień Matki wyjątkowe ciasto –  Simnel Cake z bakaliami i dużą ilością marcepanu. Cudowny poranek przeżywają mamy w Meksyku – dzieci przynoszą im do łóżka śniadanie, najczęściej składające się z tradycyjnych przysmaków.

W tym roku możemy pójść za przykładem dzieci z całego świata – zamiast bukietu kwiatów ofiarować mamie swój czas i przygotować w kuchni coś specjalnie dla niej. Sprzyja temu nawet pora roku – na straganach coraz więcej młodych warzyw i świeżych owoców, co oznacza w kuchni ogromne możliwości przyrządzania kolorowych i cudownie smakujących potraw. Każde dziecko, i małe i duże, znajdzie coś, co może podać mamie w tym wyjątkowym dniu i wywołać na jej twarzy uśmiech. Oto kilka podpowiedzi!

Dla małych

Najmłodsze dzieci wcale nie są na straconej pozycji. Choć gotować nie umieją, to najczęściej one mają najlepsze pomysły! Wystarczy im tylko trochę dopomóc, by powstały prawdziwie fantazyjne przekąski, którymi obdarują mamę. Jako starsze rodzeństwo, ojcowie czy dziadkowie możemy pokroić warzywa, ugotować jajka, a najmłodsi w rodzinie sami wyczarują z nich kolorowe kanapki. Mogą też ułożyć na talerzu z przygotowanych składników Mysią sałatkę lub Muchomorki z niespodzianką. Wskazówki, jak je przygotować, na www.przepisy.pl. Mama będzie dumna ze swoich pociech, jak nigdy dotąd!

READ  Oko w oko z mistrzem: Młodzi artyści i animatorzy kultury z małopolskiego zapraszamy do programu "1/1 Mistrz i Uczeń"

Szczegółowe przepisy znajdziecie tutaj:

http://www.przepisy.pl/przepis/mysia-salatka

http://www.przepisy.pl/przepis/muchomorki-z-niespodzianka-czyli-salatka-z-kurczakiem-i-tropikalnymi-owocami

Dla nieco większych

Starsze dzieci i młodzież poradzą sobie w Dniu Matki z trudniejszymi zadaniami! Jeśli do nich się zaliczacie, powinniście przyrządzić coś naprawdę wyjątkowego! Najlepiej ze składników, które mama lubi najbardziej – ucieszy się, że tak dobrze ją znacie i wiecie, co jej smakuje. Jeśli przepada za warzywami, strzałem w dziesiątkę będzie sałatka. Do wyboru: oryginalna Sałatka z kapusty włoskiej po hiszpańsku, Zielona sałatka z cukinii lub Sałatka capri dla mało wymagających. Mama uwielbia cytrusy? Niesamowita Zupa pomidorowa z pomarańczami lub Sałatka hawajska będą hitem tego dnia. A może chcesz mamę zaskoczyć nietypowym połączeniem składników? Kucharze Knorr proponują Sałatkę z pieczonych buraków i sera blue lub Kokosowe skrzydełka z kurczaka. Potrzebujecie więcej inspiracji? Pomysły i przepisy na wyśmienite dania dla mamy znajdziecie na www.przepisy.pl!

Szczegółowe przepisy znajdziecie tutaj:

http://www.przepisy.pl/przepis/zupa-pomidorowa-z-pomaranczami

http://www.przepisy.pl/przepis/salatka-z-pieczonych-burakow-i-sera-blue

Dla dużych

Dla zupełnie dużych dzieci kuchnia tego dnia stoi otworem! Tym bardziej, że w tym roku Dzień Matki przypada w sobotę, co pozwoli nam na dłuższą wizytę u mamy. Aby jednak nie spędzić tego czasu tylko w kuchni, ale przy stole, zajadając się smakołykami i rozmawiając, warto sięgnąć po sprawdzone receptury na szybkie potrawy. Dobrym wyborem będzie danie na bazie kurczaka – to mięso łatwe i szybkie w przygotowaniu, ale jednocześnie dające duże możliwości tworzenia oryginalnych połączeń. Do wyboru: Kurczak w sosie miodowym podany na owocowej szachownicy, Duszone udka z kurczaka z mango, Kurczak pieczony w mleku z orzechami. Natomiast wielbicielkom włoskich past możemy podać Makaron rigatoni z cukinią lub Łososiowe spaghetti.

Szczegółowe przepisy znajdziecie tutaj:

http://www.przepisy.pl/przepis/duszone-udka-z-kurczaka-z-mango

http://www.przepisy.pl/przepis/kurczak-w-sosie-miodowym-podany-na-owocowej-szachownicy

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy