Wiadomości Branżowe

NestlĂŠ Youth Employment Initiative – rusza inicjatywa na rzecz walki z bezrobociem wśród młodych w Europie

Nestlé ogłosiło dziś Europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych (ang. Youth Employment Initiative). W ciągu najbliższych trzech lat firma stworzy możliwości zatrudniania na rynku pracy dla 20 tysięcy Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycje pracy, natomiast druga połowa oferty praktyk i staży. Nestlé w Polsce i krajach bałtyckich

Teaser

NestlĂŠ ogłosiło dziś Europejską Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych (ang. Youth Employment Initiative). W ciągu najbliższych trzech lat firma stworzy możliwości zatrudniania na rynku pracy dla 20 tysięcy Europejczyków do 30. roku życia. Połowa z nich otrzyma propozycje pracy, natomiast druga połowa oferty praktyk i staży. NestlĂŠ w Polsce i krajach bałtyckich zaoferuje zatrudnienie i praktyki zawodowe dla niemal 800 osób.

Z rosnącym bezrobociem wśród młodych ludzi zmaga się cała Europa. Tylko w Polsce bez pracy jest obecnie 28,1% osób poniżej 25. roku życia (w stosunku do 25,9% w 2012)[1]. Inicjatywa Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych jest odpowiedzią NestlĂŠ na sytuację na europejskim rynku pracy.

Obecnie jedna na cztery młode osoby w Europie jest bezrobotna. Sytuacja ta stwarza ogromny problem gospodarczy i społeczny. Stąd też NestlĂŠ podejmuje inicjatywę na rzecz zatrudniania ludzi młodych. Uważam, że odpowiedzialność za przyszłą sytuację na rynku pracy leży w dużej mierze po stronie pracodawców, dlatego tak ważne jest, abyśmy oferowali możliwości rozwoju, wspierali młodych w podejmowaniu decyzji dotyczących ich przyszłej kariery oraz dzielili się wiedzą
i doświadczeniem w tym zakresie
– mówi Pierre Detry, Prezes Zarządu NestlĂŠ Polska S.A.

Europejska Inicjatywa NestlĂŠ Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodychzaplanowana jest do 2016 roku
i będzie realizowana we wszystkich krajach europejskich, w których firma prowadzi swoją działalność. NestlĂŠ ma nadzieję, że nawiąże ścisłą współpracę z agendami rządowymi, uczelniami i organizacjami samorządowymi oraz studenckimi. Liczy również na to, że udział w niej wezmą także dostawcy firmy
z całej Europy.

Podstawę Europejskiej Inicjatywy NestlĂŠ Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodychstanowią 4 filary:

  1. Zatrudnienie 10 000 osób poniżej 30. roku życia na różnego rodzaju stanowiskach
    w zakładach NestlĂŠ w Europie do 2016 roku.
  2. Stworzenie 10 000 miejsc praktyk zawodowych i staży w zakładach NestlĂŠ w Europie do 2016 roku.
  3. Uruchomienie w szkołach i na uczelniach w Europie oraz na stronach internetowych firmy programu “Gotowość do pracy” (ang. “Readiness for Work“), który obejmie m.in. doradztwo w zakresie rynku pracy, szkolenia, praktyczne porady dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej czy przygotowania CV.
  4. Powołanie wraz z dostawcami NestlĂŠ w Europie platformy “Sojusz dla Młodych”
    (ang. “Alliance for Youth“) w celu umożliwienia im przyłączenia się do inicjatywy i stworzenia możliwości pracy dla osób młodych.
READ  HP partnerem technologicznym gali Wine & Food Noble Night

Oferowane przez NestlĂŠ ścieżki rozwoju obejmą wszystkie obszary działalności firmy oraz szczeble zatrudnienia – od operatorów w fabrykach po dział sprzedaży i stanowiska menedżerskie. W ramach inicjatywy młodzi ludzie będą mogli skorzystać z wiedzy i wieloletniego doświadczenia pracowników NestlĂŠ – uczestnicząc m.in. w szkoleniach, w tym z coachingu i mentoringu, co pozwoli im lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy.

W planach NestlĂŠ w Polsce związanych ze wsparciem młodych osób w rozwoju ich kompetencji zawodowych jest rozbudowanie istniejących już programów staży studenckich oraz poszerzenie oferty NestlĂŠ dla studentów i absolwentów o Staże Zimowe. Firma zainicjuje też nowe formy praktyk
i warsztatów we współpracy z lokalnymi szkołami zawodowymi i uczelniami, biurami karier oraz interesariuszami. Zgodnie z założeniami inicjatywy, osoby do 30. roku życia będą mogły skorzystać
z doradztwa w zakresie rynku pracy, porad jak prawidłowo przygotować CV czy też z kursów edukacyjnych. W realizacji projektu aktywny udział wezmą również fabryki NestlĂŠ w Polsce. Ich potencjał zostanie wykorzystany nie tylko do zaoferowania miejsc pracy i praktyk, ale również m.in. do rozszerzenia i rozwoju nowych programów przyuczania do zawodu we współpracy ze szkołami zawodowymi.

Dodatkowo NestlĂŠ w Polsce podejmie działania na rzecz poszerzania kompetencji pożądanych na rynku pracy u młodych osób. W tym celu firma nawiąże współpracę z organizatorami targów pracy, portalami poświęconymi tej tematyce oraz organizacjami związanymi z rynkiem pracy, m.in. Eurostudent.pl, Universum, Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami i Polską Konfederacją Pracodawców Prywatnych “Lewiatan”. Firma liczy również na zaangażowanie i poparcie instytucji rządowych – Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego – oraz organizacji studenckich – AIESEC, IAAS, CEMS, BEST.

Szczegółowe informacje na temat projektu są dostępne na www.nestle.pl oraz www.nestle.com.

Notka edytorska

NestlĂŠ w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia
z portfolio ponad 1500 produktów i 90 marek, w tym m.in.: NESCAFÉ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁÄ˜CZOWIANKA, MANHATTAN oraz PURINA. NestlĂŠ działa na polskim rynku od 20 lat. Firma zatrudnia aktualnie 5100 pracowników w 9 lokalizacjach. Od 14 lat prowadzi m.in. program praktyk i staży studenckich “Letnia praktyka z NestlĂŠ”: Summer Internship Program przeznaczony dla studentów o profilu ekonomicznym oraz Technology Engineering Development Program dedykowany studentom uczelni technicznych. Na oba programy co roku aplikuje ok. 3 000 osób.

READ  Malma powraca we włoskim stylu

 

[1] Ĺšródło: GUS

Ĺšródło NestlĂŠ Polska S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy