Wiadomości Branżowe

Pij herbatę TEEKANNE na zdrowie

W Polsce na jednego mieszkańca przypada ponad jeden kilogram herbaty rocznie, co plasuje nas w pierwszej trójce Europy pod względem spożycia tego napoju. Coraz częściej wybierając konkretny rodzaj herbaty kierujemy się jej właściwościami

W Polsce na jednego mieszkańca przypada ponad jeden kilogram herbaty rocznie, co plasuje nas w pierwszej trójce Europy pod względem spożycia tego napoju. Coraz częściej wybierając konkretny rodzaj herbaty kierujemy się jej właściwościami zdrowotnymi.

W czasach kiedy zwracamy szczególną uwagę na składniki tego co jemy i pijemy, kiedy coraz popularniejsze są eko-produkty, nie dziwi fakt, że konsumenci sprawdzają i są świadomi tego, jak poszczególne produkty wpływają na organizm. Nie inaczej rzecz ma się z herbatą, która powoli staje się narodowym napojem Polaków i którą pijemy coraz bardziej świadomie, dobierając odpowiedni rodzaj do potrzeby chwili.

– Kiedyś po prostu konsumenci zalewali torebkę wrzątkiem wypijali,  nie zwracając uwagi na stopień zaparzenia. Najczęściej po to, aby się rozgrzać. Od jakiegoś czasu obserwujemy trend polegający na świadomym dobieraniu herbaty. Coraz rzadziej na półce w kuchni stoi tylko jeden jej rodzaj, bo konsumenci chcą móc wypić napar odpowiedni do momentu, w którym po niego sięgają – mówi Joanna Fijałkowska,  Trade Marketing Specialist TEEKANNE Polska.

O zdrowotnych właściwościach herbaty wypowiadają się nie tylko lekarze, homeopaci. Jest to również przedmiot badań naukowych. Okazuje się na przykład, że wypicie dwóch filiżanek herbaty dziennie aż o połowę zmniejsza ryzyko zawału serca (badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Erasmusa w Rotterdamie). Inna ciekawostka związana jest z czerwoną herbatą, którą większość konsumentów kojarzy ze wspomaganiem odchudzania. Ma ona również inne właściwości: ze względu na zawartość łatwo przyswajalnego fluoru, wzmacnia zęby.

Sięgając po filiżankę gorącego naparu warto pamiętać, że herbata działa bardziej orzeĹşwiająco niż kawa i usuwa senność. Dlatego wieczorem lepiej nie pijać mocno parzonego napoju, a raczej herbatki wyciszające i uspokajające, owocowe i ziołowe.

Więcej na: http://herbatarozgrzewa.pl/

Koncern TEEKANNE to 130 lat doświadczenia w zakresie produkcji herbaty. Wykwalifikowani specjaliści nieustannie pracują nad stworzeniem kolejnych, oryginalnych wariantów smakowych herbaty, które dostarczają niezapomnianych wrażeń konsumentom w różnych zakątkach świata. Siedziba firmy TEEKANNE POLSKA mieści się w Krakowie, a główna filia znajduje się w Dusseldorfie, w Niemczech (TEEKANNE GmbH & Co. KG).W asortymencie TEEKANNE Polska znajdziemy wiele rodzajów herbat, ponad 80 różnych produktów, które można znaleĹşć na sklepowych półkach nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach europejskich. 

READ  Aqua Jet made in Amica

 

Więcej informacji: 
http://teekanne.pl/
http://herbatarozgrzewa.pl/
https://www.facebook.com/herbatateekanne

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy